Organization Calendar (Hespeler Minor Hockey Association)

PrintOrganization Calendar
<< PrevOct 22, 2017-Nov 04, 2017Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Oct 22Oct 23Oct 24Oct 25Oct 26Oct 27Oct 28
Rep AE - Bantam AE - Strathroy Olympics Hockey Tournament
Sr. IP
Sr. Canadians & Sr. Senators
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
Sr. IP
Sr. Leafs & Sr. Oilers
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
NLL
Team 2
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Jr. IP
Jr. Jets & Jr. Leafs
9:30 AM-10:30 AM
Shared Practice
Jr. IP
Jr. Oilers & Jr. Penguins
9:30 AM-10:30 AM
Shared Practice
NLL
Team 1
10:00 AM
vs. Plattsville Rage 1
Jr. IP
Jr. Senators & Jr. Canadians
10:30 AM-11:30 AM
Shared Practice
Jr. IP
Jr. Canucks & Jr. Flames
10:30 AM-11:30 AM
Shared Practice
ALL
Team 2
11:00 AM
vs. Twin Centre Stars
BLL
Team 1
11:30 AM
vs. Woolwich Wildcats 3
Hespeler 2 [B024]
PLL
Team 1
12:00 PM
vs. New Hamburg Huskies 1
Karl Homuth [PW019]
Rep A
Novice A
12:30 PM
@ Milton Winterhawks
MSC (D) [NS385]
Rep A
Atom A
12:55 PM
@ Brampton 45s
PLL
Team 2
1:00 PM
vs. Embro Edge 2
Karl Homuth [PW020]
MLL
Team 2
1:00 PM
vs. Woolwich Wildcats 2
Hespeler 2 [M021]
MLL
Team 3
2:30 PM
vs. New Hamburg Huskies 3
Hespeler 2 [M022]
Rep A
Peewee A
2:30 PM-3:30 PM
Practice
Rep A
Minor Atom A
3:00 PM
@ Centre Wellington Fusion
Elora [MAS245]
Rep A
Minor Peewee A
3:45 PM
vs. Dundas Blues
Hespeler 2 [MPS365]
Rep AE
Peewee AE
5:00 PM
vs. Centre Wellington Fusion
Hespeler 2 [PR365]
Rep A
Minor Bantam A
6:30 PM
vs. Oakville Rangers Red
Hespeler 2 [MBS365]
Rep A
Bantam A
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep A
Juvenile A
8:00 PM
vs. Ingersoll Express
Hespeler 2 [J019]
MLL
Team 1
9:30 PM-11:00 PM
Practice
Rep A
Peewee A
7:30 PM-8:30 PM
Goalie Session
Rep A
Minor Bantam A
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Rep A
Minor Peewee A
7:40 PM
@ Oakville Rangers Red
Rep A
Midget A
7:40 PM
@ Oakville Rangers
SMSC (2) [MS403]
Rep AE
Bantam AE
9:00 PM
vs. Oakville Rangers
Hespeler 1 [MBH364]
Rep A
Minor Midget A
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Rep A
Bantam A
9:10 PM
@ Caledon Hawks
Rep A
Tyke A
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep A
Minor Peewee A
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep AE
Peewee AE
7:00 PM
@ Guelph Gryphons
Victoria [PR346]
Rep A
Minor Atom A
7:40 PM
@ Brampton 45s
Rep A
Midget A
8:30 PM-10:00 PM
Practice
MLL
Team 3
9:30 PM-11:00 PM
Practice
Rep A
Novice A
6:30 PM
vs. Dundas Blues
Hespeler 1 [NS374]
Rep A
Tyke A
7:00 PM
@ Brampton 45s
Terry Miller [TS2169]
ALL
Team 2
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep AE
Peewee AE
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Rep A
Minor Midget A
9:00 PM
@ Halton Hills Thunder
MMSP (D) [MMS324]
Rep AE
Bantam AE
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Rep A
Minor Bantam A
6:00 PM-7:00 PM
Soupy Skills Development
Rep A
Minor Atom A
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep A
Peewee A
7:40 PM
@ Oakville Rangers Blue
Rep A
Atom A
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Rep A
Bantam A
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Rep AE
Bantam AE
1:30 PM
vs. Pelham Panthers
Gemini Sportsplex - Blue [28]
Rep A
Bantam A
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep A
Novice A
6:00 PM-7:00 PM
Practice
ALL
Team 1
6:00 PM-7:00 PM
Practice
PLL
Team 2
6:30 PM
@ Embro Edge 1
Embro [PW022]
Rep AE
Bantam AE
6:45 PM
vs. Collingwood Blackhawks
Gemini Sportsplex - Green [44]
BLL
Team 1
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep AE
Peewee AE
7:30 PM
vs. Milton Winterhawks Blue
Hespeler 1 [PR371]
BLL
Team 2
8:00 PM
@ Woolwich Wildcats 3
MLL
Team 2
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Rep A
Midget A
8:30 PM
@ Owen Sound Jr. Attack
Bayshore [MS445]
MLL
Team 1
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Rep A
Juvenile A
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Jr. IP
Jr. Oilers & Jr. Canucks
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Jr. IP
Jr. Senators & Jr. Jets
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
NLL
Team 1
9:30 AM
@ Woolwich Wildcats 2
Jr. IP
Jr. Leafs & Jr. Canadians
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
Jr. IP
Jr. Penguins & Jr. Flames
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
Rep A
Tyke A
10:30 AM
@ Oakville Rangers
SMSC (2) [TS2403]
PLL
Team 2
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Sr. IP
Sr. Oilers & Sr. Canadians
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
ALL
Team 1
11:00 AM
@ New Hamburg Huskies 2
NLL
Team 2
11:15 AM
@ Plattsville Rage 1
PLL
Team 1
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Sr. IP
Sr. Leafs & Sr. Senators
12:00 PM-1:00 PM
Shared Practice
BLL
Team 2
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Rep A
Minor Atom A
1:45 PM
@ Woolwich Wildcats
Rep A
Novice A
2:15 PM
vs. Milton Winterhawks
Hespeler 1 [NS366]
Rep A
Atom A
3:30 PM
vs. Brampton 45s
Hespeler 1 [AS371]
Rep AE
Bantam AE
3:45 PM
vs. Mount Brydges Cougars
Gemini -Green [74]
BLL
Team 1
4:30 PM
@ Embro Edge 1
Embro [B030]
Rep A
Minor Peewee A
4:45 PM
vs. Ancaster Avalanche
Hespeler 1 [MPS370]
Rep A
Peewee A
6:00 PM
vs. Guelph Gryphons
Hespeler 1 [PS366]
Rep A
Bantam A
7:30 PM
vs. Ancaster Avalanche
Hespeler 1 [BS366]
Rep A
Minor Bantam A
8:30 PM
@ Burlington Eagles
Central [MBS186]
Rep AE
Bantam AE
8:45 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets
Gemini -Green [89]
Rep A
Minor Midget A
9:00 PM
vs. St. Marys Rock
Hespeler 1 [MMS364]
Oct 29Oct 30Oct 31Nov 01Nov 02Nov 03Nov 04
Rep AE - Bantam AE - Strathroy Olympics Hockey Tournament
Rep A - Minor Midget A - 43rd Annual Woodstock Hockey Tournament Regional Silver Stick
Rep A - Peewee A - NFMHA Peter Mancuso November Challenge 2017
Rep A - Atom A - Peter Mancuso November Challenge
Sr. IP
Sr. Canadians & Sr. Leafs
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
NLL
Team 1
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Sr. IP
Sr. Oilers & Sr. Senators
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
NLL
Team 2
9:00 AM
vs. Woolwich Wildcats 2
Jr. IP
Jr. Leafs & Jr. Oilers
9:30 AM-10:30 AM
Shared Practice
Jr. IP
Jr. Penguins & Jr. Senators
9:30 AM-10:30 AM
Shared Practice
ALL
Team 1
10:00 AM
vs. Woolwich Wildcats 2
Jr. IP
Jr. Canadians & Jr. Canucks
10:30 AM-11:30 AM
Shared Practice
Jr. IP
Jr. Flames & Jr. Jets
10:30 AM-11:30 AM
Shared Practice
PLL
Team 2
11:00 AM
vs. New Hamburg Huskies 2
Karl Homuth [PW026]
BLL
Team 2
11:30 AM
vs. Tavistock Titans
Hespeler 2 [B033]
Rep A
Tyke A
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Rep A
Minor Midget A
1:00 PM-2:30 PM
Practice
Rep A
Minor Atom A
2:30 PM
vs. Centre Wellington Fusion
Hespeler 2 [MAS366]
Rep A
Minor Peewee A
3:45 PM
vs. Milton Winterhawks
Hespeler 2 [MPS366]
Rep AE
Peewee AE
5:00 PM
vs. Ancaster Avalanche
Hespeler 2 [PR366]
MLL
Team 3
5:15 PM
@ Woolwich Wildcats 2
Rep A
Bantam A
5:20 PM
@ Oakville Rangers Red
Rep A
Midget A
6:00 PM
@ Centre Wellington Fusion
Fergus (A) [MS244]
Rep A
Minor Bantam A
6:30 PM
vs. Woolwich Wildcats
Hespeler 2 [MBS366]
Rep A
Juvenile A
8:00 PM
vs. Tavistock Titans
Hespeler 2 [J028]
MLL
Team 1
9:15 PM
vs. Woolwich Wildcats 1
Hespeler 2 [M032]
Rep A
Peewee A
4:40 PM-5:30 PM
Extra Practice
Rep A
Novice A
6:30 PM
vs. Ancaster Avalanche
Hespeler 2 [NS370]
MLL
Team 1
7:45 PM
vs. New Hamburg Huskies 1
Hespeler 2 [M010]
Rep A
Minor Midget A
9:00 PM
vs. Ancaster Avalanche
Hespeler 2 [MMS367]
Rep A
Midget A
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Rep A
Minor Midget A
7:00 PM-8:00 PM
Extra Practice
Rep A
Minor Bantam A
8:30 PM-10:00 PM
Practice
MLL
Team 3
9:30 PM-11:00 PM
Practice
Rep A
Novice A
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep A
Minor Atom A
6:30 PM
@ Oakville Rangers
Rep A
Atom A
7:00 PM-8:00 PM
Practice
PLL
Team 1
7:00 PM-8:00 PM
Practice
MLL
Team 2
7:40 PM
@ St. George Generals
SDCC [M034]
Rep AE
Peewee AE
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Rep AE
Bantam AE
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Rep A
Minor Bantam A
6:00 PM-7:00 PM
Soupy Skills Development
Rep A
Minor Atom A
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep A
Peewee A
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Rep AE
Bantam AE
8:00 PM
@ Guelph Gryphons
WERC (1) [MBH347]
Rep A
Bantam A
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Rep A
Minor Peewee A
5:00 PM-6:00 PM
Extra Practice
NLL
Team 2
6:00 PM-7:00 PM
Practice
NLL
Team 1
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep A
Novice A
7:00 PM
@ Guelph Gryphons
Centennial [NS347]
ALL
Team 1
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep A
Midget A
7:30 PM
vs. Owen Sound Jr. Attack
Hespeler 1 [MS365]
Rep A
Minor Midget A
7:45 PM
@ Amherstburg Stars
BLL
Team 2
8:00 PM-9:00 PM
Practice
BLL
Team 1
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Rep A
Juvenile A
9:00 PM-10:30 PM
Practice
MLL
Team 3
9:30 PM
@ Ayr Flames 1
NDCC [M101]
Jr. IP
Jr. Penguins & Jr. Leafs
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Jr. IP
Jr. Flames & Jr. Canadians
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Rep A
Minor Peewee A
9:00 AM-11:00 AM
Extra Practice
Jr. IP
Jr. Senators & Jr. Oilers
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
Jr. IP
Jr. Jets & Jr. Canucks
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
NLL
Team 1
10:00 AM
@ Ayr Flames 3
NDCC [N035]
Sr. IP
Sr. Leafs & Sr. Oilers
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
ALL
Team 2
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Rep A
Minor Midget A
11:30 AM
vs. Woodstock Jr Navy Vets
Sr. IP
Sr. Senators & Sr. Canadians
12:00 PM-1:00 PM
Shared Practice
Rep A
Tyke A
1:00 PM
vs. Burlington Eagles
Hespeler 1 [TS2364]
Rep A
Novice A
2:15 PM
vs. Centre Wellington Fusion
Hespeler 1 [NS367]
PLL
Team 2
2:15 PM
@ Woolwich Wildcats 1
NLL
Team 2
2:30 PM
@ St. George Generals
SDCC [N039]
Rep A
Minor Atom A
3:30 PM
vs. Oakville Rangers
Hespeler 1 [MAS364]
BLL
Team 2
4:30 PM
@ Embro Edge 3
Embro [B037]
Rep A
Minor Midget A
4:45 PM
@ London Jr Mustangs White
PLL
Team 1
5:00 PM
@ New Hamburg Huskies 2
Rep AE
Bantam AE
5:00 PM
vs. Centre Wellington Fusion
Hespeler 1 [MHB372]
Rep A
Bantam A
5:15 PM
@ Woolwich Wildcats
Rep A
Midget A
6:30 PM
vs. Halton Hills Thunder
Hespeler 1 [MS361]
Rep AE
Peewee AE
6:45 PM
@ Halton Hills Thunder
Acton (Main) [PR327]
Rep A
Juvenile A
8:00 PM
vs. Ayr Flames
Hespeler 1 [J032]
MLL
Team 1
9:30 PM-11:00 PM
Practice
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Social Networking
Follow Us On
Follow Hespeler Minor Hockey Association on Twitter
- and -
Visit Hespeler Minor Hockey Association on Facebook
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from hmha.ca on Sunday, October 22, 2017 at 1:07 PM